QARK.net — Testováno na ženách...

Sbalit holku není otázkou náhody, ale DUŠEVNÍ POHODY!

21.Pros

Proč nemám rád Vánoce

Vánoce

Asi se všichni podiví, ale já Vánoce nemám rád. Netěším se na ně jako malé dítě, ani od nich neočekávám něco výjimečného. Když se podívám kolem sebe, vidím jen shon, megalomanské nákupy v  supermaketech, úklid, divné zvyky a plno zbytečných dárků. Nějak se z toho celého vytratila atmosféfa a upřímnost.

Každý rok dostávám od přátel a známých desítky zbytečných dárků. Nepomáhá mi ani fakt, že je každým rokem prosím, aby mi nic nedávali. Žádám je, aby mi jen popřáli pěkné svátky, protože fakt, že si na mě vzpomněli mi udělá větší radost. Muži většinou pochopí a těší je, že nemusí nic kupovat. Ženy to však naopak pobídne ke koupi dárečků, kterým říkají překvapení. A není horších věcí pro muže, než ženská překvapení. Tak se mi zase rok co rok nakupí hovadiny: svíčečky, svícínky, keramické kravinky, předražená přáníčka, miniaturní rybičky a podobné zbytečnosti, které stejně skončí v odpadkovém koši. Ženy totiž mají radost z těchto maličkostí, ale muže věci s nulovou použitelností netěší.

Atmosféru Vánoc taky dokonale ničí supermarkety a hypermarkety, kde se lidem pouští koledy už skoro od půlky listopadu. Kolem na vás mavají desítky Satan Klausů, pardon, Santa Klausů (Ježíšek se už nějak nenosí). Zblblí lidé si pak spletou Vánoce s příchodem války a nakupují a křečkují. Obchody si mnou ruce a běžný člověk marně hledá mouku a cukr, začínající alkoholik zase jinou značku piva než Starobrno. Potraviny a alkohol se totiž kupí ve spížích nenažranců, kteří si pletou Vánoce s lukulskými hody.

Qark | 21. 12. 2004 14:24 | Komentáře: 13/1 | ::Různé
19.Pros

Jednoduchý zákrok zvaný Artroskopie

Artroskopie

V květnu jsem na jedné akci sledoval skupinku lidí přetahujících se o provaz. Jedna polovina byla viditelně početně slabší, tak jsem se zvedl a pomohl jim. Vyhráli jsme. Druhý den jsem poprvé uslyšel značné lupání v kolenu. Bolest žádná, jen slyšitelné a nepříjemné lupání. Po té, co jsem obešel pár doktorů a skončil na ortopedii, diagnóza zněla: poškozený meniskus. Na mou otázku "Kdy se to vyléčí?" mi doktor s úsměvem řekl, že se občas stane, že se to vyléčí, ale jinak se doporučuje Artroskopie. Lekl jsem se.. Operace! Ne, nikdy. Raději budu nohu šetřit, snad se to spraví samo.

Doktor se usmíval. Za pár měsíců jsem zjistil proč.. Nespravilo se to. Naopak. Když mě uviděl znovu, už se neusmíval.. smál se. Poslal mě rovnou do nemocnice do Bohunic, resp. objednal mě a já na prohlídku čekal až do září. Za tu dobu jsem se už naučil chodit s minimálním ohýbáním nohy, jezdit jsem na kole abych pravou nohu procvičil a nosit stahovací návlek na koleno.

Doktor v Bohunicích byl vážně sympaťák. Položil mě na lehátko a lehce zatlačil jedním prstem na koleno. Pak se podíval do mé bolestí zkřivené tváře a pronesl: Meniskus, artroskopie. Položil přede mě kalendář a dal mi vybrat z termínu operace. Já si vybral 5. prosince, protože učím na VŠ a chtěl jsem studenty dovést až k zápočtu.

Qark | 19. 12. 2004 14:45 | Komentáře: 887/1 | ::Různé
16.Pros

PIPNI umřelo, ať žije nový hosting

PIPNI.CZ
Konečně jsem na novém hostingu

Před lety bylo hostování na PIPNI, naprosto jedinečnou záležitostí. Žádné výpadky, perfektní administrace, 500mb prostoru a to vše zdarma. Co víc si přát? Nebyl důvod pipni.cz nedoporučit. Jenže jak čas utíkal, přibývaly výpadky a ztráty dat. Samozřejmě si není proč stěžovat, vždyť hostujete zadarmo, ale…

Netvrdím, že jsem milionář, ale mám peníze na kvalitní hosting. Po prvních výpadcích jsem uvažoval, že z FREE verze přejdu na placenou. Jenže ouha. Pipni si na sebe vzalo víc, než dokažou zvládnout. Skoro žádná jejich služba nejde na 100 procent. Dostupnost je pro mě klíčová.

Co dělat? Nezbývá než změnit hosting. To je otázka, před kterou stálo mnoho lidí. Ale jaký hosting vybrat?

Qark | 16. 12. 2004 14:41 | Komentáře: 6 | ::Webdesign a webtvorba
02.Pros

Nové MySQL 4.1

MySQL

28. října vyšlo nové MySQL, které konečně zvládá i vnořené selekty. Neodolal jsem a hned jsem verzi 4.1 stáhl a nainstaloval. Přinásím vám takové menší srovnání rychlosti mezi novým MySQL 4.1 a starším MySQL 3.23.38.

Představme si, že existují dvě tabulky. První (files, 16 000 záznamů) obsahuje jména souborů, počet stažení, id adresáře a další věci. A druhá (directories, 2000 záznamů) názvy adresářů. Obě tabulky lze spojit pomocí id adresáře a tak zjistit kde se jednotlivý soubor nachází.

 
SELECT * FROM files ORDER BY nazev DESC LIMIT 10
 
 
MySQL 4.1 -> 0.08s
MySQL 3.23.38 -> 0.08s
 
SELECT sum(stazeno) FROM files
 
 
MySQL 4.1 -> 0.01s
MySQL 3.23.38 -> 0.02s
 
SELECT avg(stazeno) FROM files, directories 
WHERE files.adresar=directories.id
 
 
MySQL 4.1 -> 0.02s
MySQL 3.23.38 -> 0.02s
 
SELECT avg(stazeno) FROM files
-> vysledek 24.5175
 
 
MySQL 4.1 -> 0.02s
MySQL 3.23.38 -> 0.02s
 
SELECT count(*) FROM files WHERE stazeno<24.5175
 
 
MySQL 4.1 -> 0.02s
MySQL 3.23.38 -> 0.01s

Teď zkusíme nahradit předchozí dva selekty jedním vnořeným:
 
SELECT count(*) FROM files WHERE stazeno<(SELECT avg(stazeno) FROM files)
 
 
MySQL 4.1 -> 0.09s

Z výsledku vídíme, že nové MySQL je o trošičku pomalejší, což je úměrné složitosti řešení. Z mého testu vyplývá, že je vhodnější nahradit jeden složený selekt více jednoduchými , čímž dosáhneme rychlejšího zpracování.

Rychlost jsem testoval i na eshopu ProComs, kde nové MySQL dosáhlo o 0.1s–0.23s horšího výsledku v rychlosti provedení.

Qark | 02. 12. 2004 12:44 | Komentáře: 3 | ::Programování
27.List

Šuškavé víno

Včera se konala akce ve vinném sklípku.

Když jsem dorazil na sraz, tak už tam čekala početná skupinka natěšených kamarádů, vybavených foťáky a PET-lahvemi, které si hodlali dovézt zpět naplněné až po okraj vytouženým vínem. O půl šesté dorazil autobus do kterého jsme se všichni naskládali a pak dalších 10 minut čekali na pořadatele, který přišel pozdě, ačkoliv to byl on sám, kdo nás nabádal k přesnému dodržení času odjezdu. Cesta trvala necelých 45 minut za bujarého veselí a vtipkování o igelitových sáčcích, které pro nás ke každému sedadlu pověsil prozíravý řidič.

Autobus nám zastavil v Mikulově, přímo před sklípkem. Vyhrnulo se z něj kolem čtyřiceti mladých alkoholiků, kteří se nemohli dočkat, jak se večer zřídí. Ve vinném sklípku nás čekaly stoly plné klobásek a chlebů se slaninou, které pro nás připravila majitelka, malá postarší paní oblečená jako prodavačka Jednoty. Ta si nás v duchu přepočítala a vybrala šest lidí, jež měli to privilegium ochutnat víno a svým kamarádům pak doporučit nejzdařilejší značku. Hrnul jsem se první, protože si myslím, že se ve vínu docela dobře vyznám.

Paní nám rozdala skleničky a donesla si koštýř a schůdky, bez kterých by jinak na sud ani nedosáhla. V zápětí jsme mohli docenit její umění nasát víno do koštýře, protože si ta nebohá paní potáhla tak, že si při tom i lokla a víno jí do sudu za hlasitého kašlání teklo nosem zpět. Ovšem to tu nadšenou vinařku neodradilo a hbitě vyměnila koštýř za šlaušek. Zavelela "Müller" a jala se ocucáváním druhého konce šlauchu potáhnout víno. Nutno dodat, že jí to taky nešlo moc bravurně a tak měl každý polité nohy od vína a ve skleničce víc slin hostitelky, než zlatavého moku.

Já ochutnal první a hned mi bylo jasné, že to co se nám podává by šlo bez uzardění prodávat jako víno krabicové. Paní se nechtěla zdržovat výkladem a tak jen přehodila šlauch a zahlásila "Veltlín" a natahovala ruce pro skleničky, které nám před vteřinou naplnila. Takže jsme jen zavřeli očí, kopli do sebe Müllera a s doufáním v lepší kvalitu natáhli ruce vstříc Veltlínu.

Qark | 27. 11. 2004 21:30 | Komentáře: 11 | ::Alkohol a jiná zábava
25.List

Tak co, sporťáku?

Tak co, sporťáku, už máš chlapa?

Kdo by neznal Tele Tele a častou otázku pro sporťáka Cardu. Já si na ni vždy vzpomenu, když jdu někam na akci s kamarády a jejich přítelkyněmi. Ženský jako by se domluvily, každá se mě neustále ptá, jestli jsem si už našel nějakou holku. Pro ně je naprosto nepřípustný, aby chlap s nikým nechodil, protože to celé posuzují podle sebe.

Ženy se totiž ze všeho nejvíc bojí jedné věci: samoty. Žena neumí být sama, proto často přechází ze vztahu do vztahu, zatímco chlap si většinou dává "pauzu". Z toho důvodu je pro ně nepochopitelné, že někdo s nikým nechodí. Navíc je to překvapuje i proto, že ONY MAJÍ dlouhodobý vztah, zatímco ten druhej ne.

Pro ženy je volnej chlap, jako by byl prašivej. Myslí si, že asi nestojí za nic, když nemá stálou partnerku. Muži to ovšem berou jinak. Sice svým polovičkám přizvukují, ale pak se vám o samotě při pivku přiznávají, že vám docela závidí.

Qark | 25. 11. 2004 11:13 | Komentáře: 41/2 | ::O ženských
20.List

Hromy a blesky

Blesk 13. 8. 2004

V srpnu jsme se probudil uprostřed noci s pocitem, že mě někdo fotí. Otevřel jsem oči a za okny právě vrcholila průtrž mračen. Blesky křižovaly nebe a mě nenapadlo nic jinýho, než se ve dvě v noci sebrat a v pyžamu, s foťákem a deštníkem, vylézt před barák a fotit.

Qark | 20. 11. 2004 22:35 | Komentáře: 8 | ::Fotografie
18.List

Vetřelec vs. Predátor – Alien vs. Predator

Dneska jem měl tu čest shlídnout film Alien vs. Predator. No co na to říct?

Docela jsem se bavil. Film má nápad i šťávu. Jen nevím jestli stojí za ty desítky korun, který zaplatíte za kino.

Bohatý Wayland se snaží vytvořit tým, který se vrhne na průzkum záhadné pyramidy, která se nechází hluboko pod povrchem Antarktidy.

Qark | 18. 11. 2004 23:17 | Komentáře: 6 | ::Filmy

Starší články

[Qark | 14/10/04 | Komentáře:   3]
[Qark | 13/10/04 | Komentáře:   1]

1+ » 10+ » 20+ » 30+ » 40 » 41 » 42 » [43] » 44