QARK.net — Testováno na ženách...

Sbalit holku není otázkou náhody, ale DUŠEVNÍ POHODY!

17.List

Jak zjistíte stát podle IP adresy

GeoIP

Nedávno jsem potřeboval zjistit z kterého státu přicházejí návštěvníci na stránky, abych jim mohl nabídnout správnou jazykovou verzi. Pátral jsem po internetu jak to vyřešit a našel jsme plno databází IP adres, bohužel placených.

Nedal jsem se a hledal dál, až jsem nakonec narazil na jednu super adresu, kde si můžete stáhnout databázi zdarma.

Databáze je aktualizovaná každý měsíc.

Qark | 17. 11. 2004 14:44 | Komentáře: 22 | ::Programování
13.List

Jste v sexu průměrní?

Je sobota a já si krátím douhou chvíli v práci surfováním na netu. Pokud se taky tak nudíte a umíte trochu anglicky, tak vám doporučuji stránku
http://www.sexualrecords.com/WSRaverages.html, kde najdete nejrůznější sexuální průměry.

Dozvíte se, že mužský orgazmus trvá průměrně 3–5 sekund, ženský 5–8 sekund. Zjistíte i průměrnou výšku a váhu, rozměry pohlavních orgánů, rychlost spermatu při ejakulaci (45 km/h) a mnoho dalších věcí…

Qark | 13. 11. 2004 13:09 | Komentáře: 7 | ::Zajímavosti
12.List

Jak přeložit PHP kód v řetězci

Pokud jste někdy přemýšleli jak vybrat texty z databáze a potom v nich provést PHP kód, tak mám pro vás malou ukázku.

Určitě jste si všimli, že existuje funkce eval();, která provede PHP kód podle řetězce… tak od toho je jen malý krůček k vytvoření vlastní funkce, která vám přeloží PHP kód, uzavřený ve značce <php></php>

<?php
function provedcode($pole)
{
  eval("\$pole[2] = $pole[2];");
  return $pole[2];
}
 
$retezec = "Dnes je: <php>date('d. m. Y');</php>";
 
echo preg_replace_callback("/(<php>)(.*?)(<\/php>)/si", 
              "provedcode", $retezec);
?>

Qark | 12. 11. 2004 21:28 | Komentáře: 3 | ::Programování
12.List

Proč nemám rád Starobrno

Starobahno

Včera jsem byl zase po nějaké době v hospodě, kde se točilo Starobrno. Většinou se mi daří se takovým lokálům vyhýbat, ale tohle zprvu vypadalo na slušnou hospůdku. Starobrno mi nikdy nechutnalo, osobně si myslím, že by se to rozhodně nemělo nazývat pivem. Raději bych to prodával v lékárně jako projímadlo, protože druhý den po větší pařbě strávíte ráno na zachodě se slušným průjmem.

Celkem mě překvapilo, že tohle "pivo" je (podle stránek starobrno.cz) nejoceňovanější celostátní značkou v odborných degustačních soutěžích. To ti degustátoři asi nikdy nepili opravdový pivo, nebo někde ztratili chuť.

Podle mého názoru si sice Starobrno najde hodně svých příznivců (žíznivců), ale důvodem není jeho chuť, ale jeho nízká cena. Neni proto divu, že se točí převážně v hospodách nižší cenové skupiny. To je bezesporu místo kam tohle "pivo" patří. Ale vždy mě dokáže překvapit, když přijdu do slušné restaurace na jídlo, k němuž si chci dát jedno dobré pivo a zjistím, že se tu točí Starobrno. V tom případě odcházím jinam. Myslím si, že člověk, který se chce dobře najíst, si nebude kazit chuť jídla Starobrnem. Navíc takový člověk asi nehledí na rozdíl pár korun mezi Starobrnem a pivem a proto má právo na výběr něčeho lepšího.

Svoje názory můžete projevit v komentářích. Těším se na ně.

Qark | 12. 11. 2004 11:22 | Komentáře: 90/1 | ::Alkohol a jiná zábava
07.List

Podzimní nálada

Podzimní nálada

Mám tu pro Vás jednu fotečku, která Vám snad zvedne náladu. Fotil jsem ji asi před rokem u školy, protože jsem testoval filtry na vyvážení bílé, které jsem si koupil v časopisu PhotoLife.

Qark | 07. 11. 2004 22:40 | Komentáře: 1 | ::Fotografie
19.Říj

Komunikace s DPMB

Rozhodl jsem se, podělit se s Vámi o výsledek komunikace mezi mým kamarádem Gringem a Dopravním podnikem města Brna. Osobně to považuji jako neskutečnou ukázku smyslu pro humor ze strany DPMB, kterému se tímto klaním.

O co šlo? Jeden náš spolužák jménem Toman udělal v srpnu 2004 bakalářské zkoušky na MZLU a protože zastávka před MZLU se jmenuje Tomanova, rozhodl se Gringo na tuhle skutečnost upozornit DPMB a požádat je o nápravu názvu zastávky ze stávající Tomanovy na Bc. Tomanova.

E-mailová korespondence:

Dobrý den,

z důvodu úspěšného vykonání bakalářské zkoušky mého kolegy Bc. Tomana Vás žádám o přejmenování zastávky v Černých Polích Tomanova na Bc. Tomanova. Dále žádám o přemluvení informačního dialogu v tramvaji.

Děkuji za rychlou odpověd a kladné vyřízení

Odpověď DPMB:

Pane Gringo
Vaší žádosti nelze zatím vyhovět. Zastávka Tomanova je pojmenována podle ulice Tomanovy, kterážto je zase honorifikačně dedikována básníku a publicistovi Karlu Tomanovi (1877–1946) viz
http://www.brno.cz/toCP1250/download/ovv/ulice/index.htm.
Názvy ulic a veřejných prostranství je možno pojmenovat pouze po osobách nežijících viz
http://www.brno.cz/toCP1250/main/dokumenty/nazvoslovi/nazvoslovi.htm.
Máte-li opravdu vážný zájem dedikovat jméno ulice a tím i zastávky po Bc. Tomanovi, poté, co zemře či bude úředně prohlášen za mrtvého, požádejte Statutární město Brno, zastoupené Magistrátem statutárního města Brna, o změnu honorifikační dedikace předmětné ulice svému již nežijícímu kolegovi. Bude-li ulice přejmenována na "Bc. Tomana", přejmenujeme zastávku a změníme hlášení. V této souvislosti Vás nezištně upozorňujeme na drobný technický omyl – hlášení není ani nemůže být (zatím) informačním dialogem, nýbrž pouze a jen monologem. Děkujeme Vám za zájem o kulturní veřejnou dopravu a Vašemu kolegovi přejeme, aby objektivní kriterium k přejmenování bylo potvrzeno co nejpozději.

Qark | 19. 10. 2004 16:09 | Komentáře: 7 | ::Různé
14.Říj

Invex 2004

Letošní Invex je rozdělen do čtyř částí (Invex Classic, Invex Business, Invex Home a Invex Game). Všude jsem četl jaký že tam nebude bohatý doprovodný program, ale moje dojmy jsou trosku jiné.

Invex

Byl jsem tam v pondělí, první den veletrhu, ale byla to přímo tragédie. Rok od roku je Invex slabší a slabší. Letos tu dokonce nemá prezentaci ani Oskar, ani T-mobile. Co se týče Eurotelu, tak ten má ubohou šou v poloprázdném pavilonu Z. Nokia je taky v pavilonu Z, ale Siemens nikde nenajdete.

Microsoft je v pailonu V a taky se moc nevytáhl. Sice má poměrně velký stánek, ale v něm pár znuděných lidí a procházejících návštěvníků, kterým nemá co nabídnout.

Jde vidět, že si firmy uvědomují sílu internetové prezentace. Uživatel si na internetu najde co potřebuje mnohem přehledněji a hlavně zdarma.

Pokud nechcete zbytečně vyhazovat peníze za lístek, tak se na Invex vykašlete. Zbytečně by vás to potom mrzelo.

Qark | 14. 10. 2004 10:55 | Komentáře: 3 | ::Různé
13.Říj

Nový web

No tak jsem se konečně po dlouhé době dostal k úpravé svých stránek. Původě jsem je chtěl jenom trošku upravit, ale potom jsme se rozhodl je totálně překopat.

Nové stránky jsou pojaty jako BLOG, takže se Vás chystám zásobovat nejrůznějšími postřehy a novinkami.

Pro ty z Vás, kterým se líbil víc starší design, nabízím tento odkaz na původní stránku. Ve starší verzi nejdete ještě pár zdrojáčků v PHP, kreslené vtipy a povídání o alkoholu a doutnících. Tyhle věci jsem už do nového designu nedával, protže je stejně nikdo nečetl. Myslím, že Vám v brzké době nabídnu lepší a zajímavější počtenícko a hlavně tu bude konečně nějaká aktualizace. Na starých stránkách se už přes půl roku nic nezměnilo.

Doufám, že se Vám bude tento web líbit, těším se na vzrůstající návštěvnost. Celý web by se měl korektně zobrazovat ve většině prohlížečů, navíc je HTML4.01 a CSS validní.

Qark | 13. 10. 2004 21:30 | Komentáře: 1 | ::QARK.net

1+ » 10+ » 20+ » 30+ » 40 » 41 » 42 » 43 » [44]